Categories: Sport

Lupu şi Avram, cei mai buni la tenis de masă

Locotenentul Ovidiu Lupu a câştigat competiţia de tenis de masă a jandarmilor hunedoreni la categoria sub 35 de ani, iar plutonierul major Sorin Avram s-a impus în concursul similar la grupa celor de peste 35 de ani. Pe locurile următoare la categoria sub 35 de ani, s-au situat plutonier Dragoş Mateiu şi plutonier major Adrian Binder, iar la grupa de peste 35 de ani podiumul a fost completat de plutonierul adjutant Gheorghe Beica şi plutonierul major Gigi Ştefan. Concursul a fost organizat de Asociaţia Sportivă „Streiul” Deva de pe lângă Inspectoratul de Jandarmi „Decebal” Hunedoara, ieri, la Sala Sporturilor din municipiu şi a aliniat la start 20 de concurenţi. Câştigătorilor le-au fost acordate diplome şi premii.