Stiri

Lei cu fruntaşii, mieluşei cu codaşii

CFR Simeria a dat pe mere în meciul cu codaşa Gloria Arad, pierdut, fără drept de apel, în deplasare, scor 3-1, ce câştigase pe pere în remizele albe cu lidera Pandurii Tg. Jiu II şi cu ocupanta locului patru, Minerul Mehedinţi. Arădenii (clasaţi pe locul 13) au condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Fl. Gâlcă (minutele 6 şi 22) şi s-au desprins la 3-0 în primul minut din repriza secundă, prin golul marcat din penalty de Dubeştean. Trupa pregătită de Mirel Biriş a marcat golul de onoare prin golgeterul Daniel Dăscălescu, care a transformat un penalty în minutul 70.