Judoka de la SCM Deva, laureate la „Cupa Oneşti”

Nicolae Gavrea

În Sala Polivalentă „Nadia Comăneci“ din Oneşti s-au desfăşurat la finalul săptămânii trecute întrecerile Turneul Internaţional “Cupa Oneşti”, la care au participat 480 de sportivi din ţară şi din străinătate.

Rezultate bune au obţinut la această competiţie internaţională şi componentele SCM Deva, după cum urmează: medalii de aur – Anastasia Bobeş la categoria 52 kg, Cristiana Mercea -44 kg, Alexia Bogdan -48 kg şi Carla Duma- 57 kg. Medalie de argint a cucerit Maria Răducan, la categoria +63 kg, iar Daria Tudorache medalie de bronz la +63 kg, în timp ce Miruna Popeici a încheiat competiţia pe locul cinci la categoria +63 kg.
Toate aceste sportive legitimate la SCM Deva sunt pregătite în Centrul naţional de junioare de către Mihaela Ţipă, Dumitriţa Rus şi Daniel Victor Gârbovan.