Înfrângere la limită

FC Hunedoara a pierdut, la limită, scor 0-1, meciul amical cu UTA, disputat vineri la Arad, însă partida a fost un test perfect în vederea derby-ului cu lidera Luceafărul Oradea, programat în etapa viitoare. Scorul a fost stabilit încă din prima repriză, când, în minutul 23, Pecarov a împins mingea în poartă de la 1-2 metri după ce Voiculeţ a şters-o cu capul. Antrenorul Ioan Petcu a trimis în teren următoarea formulă de echipă: Moldovan – Oltean, Geacă, Sabou, Hodor – Stanciu, L. Todea – Păcurar, Ban, R. Cristian – Gideon. Pe parcursul meciului, au mai intrat Pascal – Duţă, Plăviţiu, Ilaş, Borzaşi, Corobea, Păun, Barbuloviciu, Samuilă. FC Hunedoara a fost însoţită la Arad de aproximativ 25-30 de ultraşi hunedoreni, care au stat împreună cu suporterii arădeni.