Încă o victorie pentru FC Hunedoara

După semieşecul de acasă, de săptămâna trecută, FC Hunedoara pare să-şi fi reintrat în ritmul normal. Fotbaliştii hunedoreni au câştigat vineri meciul jucat în deplasare cu Unirea Dej,cu 1-0, golul fiind marcat din lovitură de la 11 metri. În minutul 25, Andrei Făgărășanu (foto), care a fost faultat în careul de 16 metri de portarul echipei gazdă, a executat penalty-ul acordat prompt de arbitru, marcând unicul gol al meciului. Graţie acestei noi victorii, FC Hunedoara s-a distanțat la 9 puncte de principalele urmăritoare CS Oșorhei și Olimpia Satu Mare. Cealaltă echipă hunedoreană din Liga a III-a, Jiul Petroşani, a reuşit să încheie doar  la egalitate – scor 1-1 – meciul disputat  pe teren propriu cu ultima clasată, FCM Turda. De precizat că oaspeţii au condus cu 1-0 din minutul 63, jucătorii din Petroşani egalând în minutul 78, prin golul marcar de Andrei Moldovan. (Mircea Crivăţ)