Zilele până când va fi alungat din funcţie sunt  numărate pentru un lider al vârstnicilor, care au muncit o viaţă întreagă în adâncul pământului. Omul, afiliat celui mai mare partid al opoziţiei, dar mare fan al partidului portocaliu, a ajuns persoana cea mai contestată, după ce a luat o serie de decizii haotice. Subordonaţii lui şi-au pierdut mai multe drepturi şi ar fi vrut să iasă în stradă să-şi strige nemulţumirea, numai că şeful s-a opus. Asta o dată, de două ori, până când oamenilor le-a cam ajuns. Cârcotaşii spun că deciziile de a-i înfrâna pe vârstnici să-şi strige nemulţumirea nu sunt luate dezinteresat. Şeful lor are multe de câştigat, pentru că, în contrapartidă, i se oferă diferite avantaje personale. În plus, el are şi un venit baban şi nu-l dor chiar la fel de tare ajustările luate de guvernanţi. Veştile circulă repede şi au ajuns şi la urechile membrilor, care sunt hotărâţi ca peste două luni să-l dea jos din fruntea lor şi să pună un lider care-i reprezintă cu adevărat.

De râsul lumii a ajuns un afacerist controversat din judeţ. Celebru, după ce a găzduit la un local al său sediul de campanie, pentru ca „fetiţa lui tata” să ajungă politician de frunte al Europei, afaceristul şi-a luat-o în freză rău de tot. Celebritatea nu l-a ajutat deloc în acest caz. Atât de rău şi-a luat-o, încât a stat vreo două săptămâni închis în casă, ca să-i treacă vânătăile. Cârcotaşii spun că respectivul, fan al manelelor, a mers la un local, unde interpretau live nişte cântăreţi de gen. Ştia că respectivul loc este frecventat de persoane cu o educaţie ce nu atinge de cele mai multe ori pragul minim admis de lege, nu că afaceristul este cu mult mai şcolit, dar n-a băgat la cap că nu-i de joacă. Aşa că a intrat singur în gura lupului. Nici nu a apucat să-şi bea citricul comandat, că s-a şi trezit bumbăcit bine. Bineînţeles că motivul corecţiei nu-l ştie nici afaceristul, nu că le-ar trebui cocalarilor un motiv pentru a stârni o bătaie. Afaceristul chilăvit a rămas consemnat la domiciliu, să-şi lingă rănile, pentru că nu ştie nici azi cine l-a pocnit şi prin urmare, n-are pe cine învinovăţi.

AddThis Website Tools
MesagerulHunedorean

Share
Published by
MesagerulHunedorean

Recent Posts

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURIBÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

Gurile rele s-au apu­cat de bârfit pe unul din­tre cei care zic că este un…

11 ore ago
Schimbarea majoră aplicată Radiologiei actuale de la spitalul județean din DevaSchimbarea majoră aplicată Radiologiei actuale de la spitalul județean din Deva

Schimbarea majoră aplicată Radiologiei actuale de la spitalul județean din Deva

Magdalena Șerban Spitalul Județean de Urgență Deva a fost marcat de multe provocări până acum,…

12 ore ago
Bulina albăBulina albă

Bulina albă

Dr. ing. Artur Găman, directorul general al Insemex Petroşani Pentru că institutul pe care îl…

12 ore ago
Bulina neagrăBulina neagră

Bulina neagră

C.V., din municipiul Deva Pentru că a fost trimis în judecată pentru infracțiunea de corupere…

12 ore ago
Au venit să lucreze la noi, dar au vrut să agreseze sexual o minorăAu venit să lucreze la noi, dar au vrut să agreseze sexual o minoră

Au venit să lucreze la noi, dar au vrut să agreseze sexual o minoră

Doi cetăţeni indieni, cu vârstele de 31 şi 36 de ani, sunt cercetaţi de po­liţiştii…

12 ore ago
După incendiul de la Termocentrala Paroșeni, sindicaliștii au răbufnit: Nu mai avem voie să tăcem!După incendiul de la Termocentrala Paroșeni, sindicaliștii au răbufnit: Nu mai avem voie să tăcem!

După incendiul de la Termocentrala Paroșeni, sindicaliștii au răbufnit: Nu mai avem voie să tăcem!

Luni, 7 iulie 2025, un trans­for­ma­tor al Termocentralei Paroşeni a luat foc după un scurt…

12 ore ago