Futsal. West Deva a pierdut primul joc din play-off

Formaţia din Deva a evoluat în prima partidă din play-off-ul ligii secunde, în deplasare la Iaşi, unde a pierdut jocul disputat cu ACS Futsal Poli Iaşi cu 5-1, după ce devenii au condus cu 1-0 la pauză, iar portarul echipei locale a fost eliminat în prima repriză.

În celelalte partide Luceafarul Buzău a dispus de ACS KSE Târgu Secuiesc cu 7-2, iar Ceahlăul Piatra Neamţ a pierdut pe teren propriu cu 3-7, meciul disputat cu Kereszthegy Remetea.
În etapa următoare, programată pe 2 februarie, West Deva va juca tot în deplasare la ACS KSE Târgu Secuiesc, echipă aflată pe ultimul loc în clasament. (N. Gavrea)