Fotbal, Liga a III-a. Meciuri amicale de pregătire

CS Hunedoara a susţinut sâmbătă al treilea joc de verificare din intersezon. Adversară a fost Pandurii Tg. Jiu, meciul disputându-se pe terenul sintetic de la Târgu Jiu.

Partida s-a încheiat cu o nouă victorie a gazdelor, de data aceasta cu 5 – 1 (3 – 1), golul hunedorenilor fiind marcat de Burlacu, din penalti, la scorul de 2 – 0.
CS Hunedoara a trimis pe teren următorul 11 de start: Dumitrescu – Cristi Creciunesc, Radicof, Ionică, Trăşcan – Iacob, Marinca, Robert Cristian, Bloj – Burlacu, Vasinc. În partea secundă au mai intrat Raţ în poartă, Chelemen, Cămărăşanu, Bujor, Kocsis, Bularda şi Tiric ca jucători de câmp.
La rândul său, LPS Cetate a susţinut, vineri la Cugir, un joc de pregătire în compania celor de la Metalurgistul. Victoria a revenit gazdelor cu scorul de 1 – 0, după o primă repriză albă şi un gol venit pe final de partidă.
Antrenorul Ştefan Nanu a folosit două formule de echipe diferite în fiecare repriză. În primele 45 de minute au evoluat Manea – Filip, Radak, Bogdanovici, Doboş – Bârzan, Petresc, Herci – Velcotă, Marius Ion, Iovu. După pauză, Manea a rămas în poartă (Voinea este accidentat), iar în câmp au intrat Teodorescu, Boldea, Jude, Kelemen, Ţoiu, Pisică, Subţirică, Curescu, Târş, Chivu şi Mincu, ultimul un junior născut în 2001, fost golgheter în Liga a IV-a Galaţi. Vom reveni cu amănunte în numerele noastre viitoare.