Fotbal. CS Hunedoara, o nouă victorie în amicalele de pregătire

Formaţia hunedoreană a jucat sâmbătă în deplasare la Industria Galda de Jos într-un meci revanşă a întâlnirii disputate în urmă cu o săptămâna la Hunedoara, partidă care s-a încheiat atunci, la egalitate, 1 – 1.
Jocul de sâmbătă a fost însă dominat de către elevii pregătiţi de Raul Spătaru şi Daniel Dăscălescu, hunedorenii câştigând cu scorul de 2 – 0 (1 – 0) prin golurile marcate de Iacob (minutul 10) şi Vasinc (minutul 75).
CS Hunedoara a evoluat cu Lefter – Mardare, Banac, Trăşcan – Cr. Creciunesc, D. Creciunesc, Marinca, Herci, Bloj – Iacob, Bortaş. Au mai intrat pe parcurs Pădure – Vasinc, R. Cristian, Ciucurescu, Cămărăşanu, Casoni şi Bujor.