FC Hunedoara – Vulturii Lugoj 1- 0. Victorie chinuită pe propriul teren!

01-fc-hunedoara-caransebes-21    Echipa de fotbal FC Hunedoara a înregistrat prima victorie în noul sezon, învingând la limită, 1-0 (1-0), pe Vulturii Lugoj. Singurul gol al meciului de pe stadionul hunedorean a fost înscris în minutul 28 de Andrei Şoit care, din careul mic, a trimis cu capul în poartă, mingea centrată de Flavius Nicula.

În finalul primei reprize jucătorii oaspeţi au cerut o lovitură de la 11 metri, în urma unui contact dintre Pepenar şi Radosav, dar arbitrul sibian Andrei Ţiţii a decis să acorde doar lovitură liberă din marginea careului.

La FC Hunedoara au jucat Raţ – Petresc, Dosan, Homei, Roiu – Vişan, Vajda (cpt.) – Şoit, Pepenar, Nicula, Suciu, spre finalul meciului fiind introduși pe teren  şi Muntean,Vîrtan, Drăgan şi Petcu. (Mircea Crivăț)