Stiri

Eşec blând în ultimul amical

Mureşul Deva a pierdut la limită ultimul meci din perioada de pregătire, fiind învinsă cu 1-0, vineri, în deplasare, de lidera seriei secunde a Ligii a II-a la fotbal, FCM Tg. Mureş. Unicul gol al partidei a fost înscris de Şaim, din lovitură liberă de la 22 metri, în penultimul minut de joc. Întâlnirea a fost posibilă, pentru că partidele ambelor formaţii din cadrul primei etape ale returului au fost amânate pentru ziua de miercuri, 3 martie. Antrenorul Mureşului, Gheorghe Barbu, a început meciul în formula: C. Moldovan – Câmpean, Ilea, Pistol, Golguţ, J. Vajda, Sătmar, Furdean, Kelemen, Târnăvean, Bajko. Au mai evoluat în repriza secundă: M. Moldovan, Moca, Bogman, Dan Alexandru, Grigoruţă.