Din nou victorie, dar nu şi defilare

Handbalistele de la CSM Cetate Devatrans au obţinut a doua victorie consecutivă în Divizia A (eşalonul doi valoric), însă de data aceasta, succesul nu a mai fost la fel de categoric ca în prima rundă. Devencele au dispus, în primul meci de pe teren propriu din actualul sezon, la o diferenţă de şase goluri, scor 31-25, de formaţia Naţional Râmnicu Vâlcea, în etapa secundă a Diviziei A, Seria B. La pauză, scorul a fost echilibrat, 17-16, iar Cetate s-a desprins în repriza secundă. În prima etapă, Cetate s-a impus, scor 43-20, în deplasare cu Universitatea Reşiţa. În runda viitoare, devencele vor juca, joi, în deplasare, cu HCM II Baia Mare.