Din bine, în mai bine

Continuă seria rezultatelor exce­lente obținute de reprezentanții sec­ției de tenis de masă din Deva. Astfel, la Cupa TT Maestro Children’s Kids Open Single Junior, organizată chiar pe terenul lor, acasă la Deva, sportivii secției din orașul reședință de județ s-au impus la toate categoriile.

În Ungaria
Au câștigat locul I Levi Gonzalez la categoria de vârstă U9 băieți, iar la fete U13 s-a impus clar Maria Furdui, la categoria U15 a câștigat Mario Mutu (foto stânga), iar la U19 cel mai buna fost Raul Triff (foto dreapta).
Mario Mutu s-a clasat pe un onorant loc III la competiția Cupa Speranțelor, de la Bistrița. De asemenea, Raul Triff a fost din nou cel mai bun, câștigând un important trofeu și locul I la o com­petiție organizată în Ungaria – Kupa Nyase Nyirbator Open. În fine, la Cupa Speranțelor pentru sportivii de la categoria U19, de la Aiud, sportivul Eduard Nagy s-a situat pe locul III. Toți acești sportivi se pregătesc cu teh­nicianul Raul Szakacs.