Stiri

De la 0-1, la 4-1

Lidera Ligii a IV-a, FC Hunedoara, a câştigat cu 4-1, meciul cu Victoria Călan, deşi a fost condusă cu 1-0 şi a jucat în inferioritate numerică în repriza secundă, după eliminarea lui Timofte (min. 44). Echipa pregătită de fostul antrenor al Corvinului, Titi Alexoi, a început cu curaj şi a deschis scorul în minutul 3, dar căpitanul hunedorenilor, Babarţi, a restabilit egalitatea în minutul 12. Acelaşi Babarţi a adus avantaj gazdelor, 2-1 în minutul 42, după ce a transformat un penalty uşor, acordat de arbitrul Claudiu Kramer (Lupeni) şi îndelung contestat de oaspeţi. FC Hunedoara a mai punctat după pauză prin Babarţi şi Jicmon şi a dus scorul la 4-1, deşi avea un om mai puţin pe teren. Pe larg despre meci în pagina de sport de mâine. (C. Marinuţ)