Stiri

CSS Deva, la înălţime la fileu

Echipa de volei junioare I (17-19 ani) a Clubului Sportiv Şcolar (CSŞ) Deva s-a calificat la turneul final al Campionatului Naţional, după ce a ocupat locul doi în cadrul etapei semifinale, disputate de joi până ieri, la Deva. După ce au câştigat detaşat Seria C a fazei zonale, sportivele antrenate de Liviu Grădinaru au demonstrat că au valoare şi la turneul semifinal, câştigând patru dintre cele cinci meciuri disputate. CSŞ Deva a dispus cu 3-0 de LPS Oradea şi LPS Cluj, cu 3-2 de CSŞ Baia Mare şi CSŞ Sibiu, echipă care a câştigat turneul de la Deva, şi a fost învinsă de CSŞ Iaşi, scor 2-3. În urma acestor rezultate, CSŞ Deva a acumulat opt puncte şi a ocupat locul doi în clasament, întrucât a avut un setaveraj mai bun (13-8) faţă de CSŞ Baia Mare şi CSŞ Iaşi, echipe care au acumulat şi ele tot opt puncte. Componenţa echipei de volei feminin – junioare I a CSŞ Deva a este: Cristina Pruteanu, Nora Varga, Zsuzsanna Varga, Bianca Han, Andreea Flore, Andra Resiga, Karina Bonţa, Oana Luca, Kinda Vincze, Roxana Drăgan, Oana Luncan, Alexandra Oprea, Oana Oneţ şi Ioana Hendrea. Vom reveni cu amănunte în pagina sport de mâine.