CSD a câştigat „Cupa Ziua Poliţiei Române“ la futsal

Echipa deveană CSD s-a impus în turneul de futsal  din cadrul „Cupei Ziua Poliţiei Române”, tradiţionala competiţie organizată la Simeria şi care a ajuns la a noua ediţie. Campionii au terminat turneul neînvinşi, înregistrând patru victorii şi două rezultate de egalitate.

Şi-au învins toţi rivalii
Pe lângă competiţii de volei mixt, tenis de câmp, tenis de masă şi fotbal-tenis, a noua ediţie a „Cupei Ziua Poliţiei Române” a cuprins şi un turneu de futsal, la care au luat startul patru echipe, acestea fiind CSD, Rotary Sim, Ştiinţa şi IPJ Hunedoara. S-au jucat în sistem fiecare cu fiecare, tur-retur, fiecare echipă evoluând în şase partide. Întrecerea a fost adjudecată de echipa deveană CSD, care a avut patru victorii (5-0 şi 5-0 cu IPJ Hunedoara; 9-5 cu Rotary Sim şi 5-4 cu Ştiinţa) şi două rezultate de egalitate (3-3 cu Rotary Sim şi 2-2 cu Ştiinţa). Locul secund i-a revenit echipei Ştiinţa iar pe poziţia a treia s-a clasat Rotary Sim. IPJ Hunedoara a ocupat locul 4.

Primii şi la premiile individuale
Campionii au cucerit şi două dintre premiile individuale ale competiţiei, Raul Dobromir fiind desemnat cel mai bun portar iar Adrian Pîrvu a câştigat titlul de cel mai bun jucător. Golgheterul competiţiei a fost Vasile Vişan, de la echipa Rotary Sim. (Ovidiu Mănăstire)