CS Hunedoara a învins şi în amicalul cu Zlatna

CS Hunedoara a jucat sâmbătă pe teren propriu, un amical bun cu CS Zlatna, un joc de pregătire, disputat cu două săptămâni înainte de reluarea campionatului. Hunedorenii pregătiţi de Mircea Alic şi Raul Spătaru au câştigat cu 5-1, golurile hunedorene fiind marcate de Tecsi în minutele 60 şi 62, Iacob în min. 63, Herci în min. 70 şi Bloj în min. 87. Oaspeţii au fost cei care au deschis scorul în min. 35 şi au intrat în avantaj la pauză.
„S-a simţit puţin şi la acest meci, mai ales în prima repriză, că nu avem prospeţime în joc. Oricum, acum nu mă interesează asta în mod deosebit, ci să am prospeţime peste două săptămâni, când începe campionatul. Băieţii s-au pregătit bine în perioada aceasta şi din fericire am fost feriţi de accidentări grave, lucrul cel mai important. Lotul cu care vom aborda returul este cel cu jucătorii folosiţi azi, plus alţi câţiva juniori, portarul Muşa, Casoni în special, dar şi alţii de la grupa 2001 şi 2002. Nu am încă formula ideală pentru prima etapă, când jucăm în deplasare la Giarmata cu Millenium, mai ales că Dulap şi Tecsi sunt ambii suspendaţi la acel meci pentru cumul de cartonaşe galbene. Ultimul amical îl jucăm sâmbăta viitoare, la Haţeg cu Retezatul”, a spus Mircea Alic, antrenorul principal al CS Hunedoara, după succesul cu Zlatna.