CFR Simeria, locul 4 la „Cupa Mărţişorului”

Echipa de juniori F, născuţi în anii 2009-2010, a clubului CFR Simeria, a ocupat locul 4 la „Cupa Mărţişorului”, o interesantă competiţie desfăşurată la Reşiţa. De asemenea,  Alexandru Vişan a fost declarat cel mai bun jucător al turneului.

Alexandru Vişan, omul turneului
La competiţia desfăşurată în Sala Polivalentă din Reşiţa şi în Sala de Sport a Şcolii Gimnaziale „Mihai Peia” din aceeaşi localitate au participat şase echipe, împărţite în două grupe. Trupa antrenată de Constantin Vişan a făcut parte din grupa A, alături de CSŞ Reşiţa şi Atletico Madrid Timişoara, clasându-se pe locul 2 cu o înfrângere, 0-2 cu CSŞ Reşiţa şi un succes, 6-4 cu Atletico Madrid Timişoara. În semifinale, tinerii simerieni au fost învinşi de Luceafărul Drobeta Turnu Severin, scor 1-3, cedând şi în finala mică, 2-4 cu CSŞ Reşiţa. Chiar dacă au ratat podiumul, gruparea galben-albastră a fost răsplătită cu un premiu individual, Alexandru Vişan, cel care a marcat opt din cele nouă goluri ale echipei sale, fiind desemnat cel mai bun jucător al turneului. (Ovidiu Mănăstire)