Centrul Naţional de Excelenţă Deva a obţinut prima victorie oficială

3. Tricolor 11 Deva 31 august - pagina 11Ovidiu Mănăstire

După înfrângerea din Liga Elitelor Under 17, Tricolor 11 Deva a obţinut ieri prima victorie într-un meci oficial. Echipa pregătită de Dan Stupar şi Marius Sîrbu a învins, scor 4-1, gruparea CSŞ Lugoj, în prima etapă a seriei 7 din campionatul naţional de juniori B.

„Careu” pentru Moga
Disputată pe stadionul „Cetate”, partida a fost la discreţia tinerilor „tricolori”, pentru care Robert Moga a marcat de patru ori. Acesta a înscris în minutele 10, 20, 55 şi 65, oaspeţii reducând la un moment dat din diferenţă, în minutul 41. Următoarele partide ale Centrului Naţional de Excelenţă Tricolor 11 Deva se vor desfăşura la finalul acestei săptămâni. Astfel, în Liga Elitelor Under 17, devenii vor juca în deplasare, contra echipei ASA Tg. Mureş, sâmbătă, de la ora 14.00. În schimb, în campionatul naţional de juniori B, Tricolor 11 Deva va întâlni, tot în deplasare, pe ACS ASU Poli Timişoara, duminică, de la ora 14.00.