Stiri

Calificare la Naţionale

Echipa de volei cadete a CSS Deva a obţinut calificarea la etapa pe ţară a Campionatului Naţional, după ce a ocupat locul secund, în urma formaţiei CSS Sibiu, la turneul semifinal desfăşurat la Baia Mare, la finalul săptămânii. Devencele antrenate de Violeta Bota au câştigat patru dintre cele cinci meciuri disputate (3-0 cu CSS Zalău, 3-1 cu CSS Sibiu, 3-0 cu CSS Baia Mare şi 3-0 cu Provolei Cluj) şi au egalat performanţa echipei de junioare I a clubului. „Şasele” de bază folosit de Violeta Bota şi Liviu Grădinaru a fost compus din Cristina Pruteanu, Bianca Han, Nora Varga, Oana Luca, Andreea Flore şi Iulia Filip.