Categories: Sport

Cadouri la aniversarea antrenorului

CNS „Cetate” Deva, lidera Ligii a IV-a Hunedoara la fotbal, a realizat scorul etapei şi în runda a doua a returului, iar victoria a fost dedicată antrenorului Marius Sîrbu, care a împlinit 34 de ani chiar în ziua meciului. Devenii au dispus cu 8-2 de Dacia Orăştie, sâmbătă, pe teren propriu, după ce în prima etapă a sezonului de primăvară câştigaseră cu 7-2 meciul cu Minerul Uricani. Adrian Pribac, golgheterul campionatului Ligii a IV-a, a marcat de cinci ori, însă în debutul partidei, scorul a fost egal 1-1, după golurile lui Ungureanu (min. 12), pentru Deva, şi Şerban (min.14), pentru oaspeţi. Devenii au rezolvat meciul înainte de pauză, marcând prin Pribac (20, 37, 43) şi Suciu (35). Dacia a replicat, în debutul reprizei secunde, prin Stârc (gol senzaţional de la 50 de metri), dar finalul a aparţinut tot gazdelor, care au mai marcat de trei ori prin Pribac (61 şi 63) şi Suciu (78). Pentru ca aniversarea antrenorului Marius Sîrbu să fie şi mai dulce, Victoria Călan a remizat, în deplasare, cu Hercules Lupeni, scor 1-1, iar CNS Cetate s-a desprins la două puncte de rivala din Valea Jiului.