Categories: Gura lumii

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

Vorbesc gurile rele că e bine pentru unii că au mai multe locuințe. Așa își pot duce tine­relele pe acasă, nu prin hoteluri, să-i vadă toa­tă lumea. Discret, se derulează povestea. Zvo­nerii au aflat asta despre un personaj din zona noastră, cu ceva funcție, care își duce viața între două doam­ne. Bine, se zice că între două nu te plouă, și se pare că omului îi merge combinația foar­te bine. Asta, pentru că dis­pune de locuințe multe și se poate distra cum vor mușchii lui. Și cu cine vrea el. Cârcotașii au aflat acum că res­pectivul merge de vreo trei ori pe săptămână cu o tinerică pe acolo.

 

Povestesc gurile rele pe la colțuri că un ales local s-a făcut de râs după ce și-a uitat ac­tele acasă. Zvonerii șu­șotesc că, atunci când a fost oprit de agenții de circulație, omul le-a spus că nu are actele, dar că trebuie să-l cu­noască toată lumea. Gurile rele susțin însă că agenții au rămas neclintiți și l-au a­men­dat pe edil, chiar dacă au fost amenințați.
Omul nostru s-a dat în stambă, sub privirile mirate ale agenților, care nu s-au putut ab­ține și au zâmbit la show-ul dat de res­pectivul. I-au lăsat însă amenda.

Mesagerul Hunedorean

Share
Published by
Mesagerul Hunedorean

Recent Posts

Șofer fără permis, aflat sub influența alcoolului și cu mașină neînmatriculată, reținut de polițiștii din Lupeni

Un bărbat de 34 de ani, din Lupeni, a fost reținut de polițiști, după ce…

20 de ore ago

INTERVENȚIE A POLIȚIȘTILOR DIN HUNEDOARA ÎNTR-UN CAZ DE VIOLENȚĂ DOMESTICĂ

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Hunedoara au intervenit prompt, în seara zilei de 27 martie…

2 zile ago

ACȚIUNI AMPLE ALE POLIȚIȘTILOR HUNEDORENI PENTRU MENȚINEREA ORDINII ȘI SIGURANȚEI PUBLICE

Polițiștii din județul Hunedoara au desfășurat, în data de 27 martie 2026 și în noaptea…

2 zile ago

Un bărbat de 49 de ani a fost grav rănit în urma unui accident rutier care s-a produs, în această seară, în orașul Petrila, pe strada Cimpa

În evenimentul rutier a fost implicat un singur autoturism. Echipajele de salvatori de la Detașamentul…

2 zile ago

CONSILIUL JUDEȚEAN HUNEDOARA A CONTESTAT HOTĂRÂREA DE GUVERN PRIN CARE DIRECȚIA SILVICĂ HUNEDOARA VA FI COORDONATĂ DE LA ALBA

Consiliul Județean Hunedoara a declanșat oficial demersurile pentru contestarea Hotărârii de Guvern prin care Direcția…

2 zile ago

O clipă de teribilism. Un risc imens. O viață care se poate termina.

Depășirile periculoase nu sunt doar „manevre riscante” — sunt decizii care pot aduce tragedii. În…

2 zile ago