Actualitate

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

Cică e distracție ma­ximă la o firmă de stat de pe la noi. Șeful de acolo a reușit să-i bine­dispună pe salariați după ce acesta a venit la birou șifonat, cu hai­nele din ziua pre­ce­dentă și puțin obosit. Subalternii și-au dat coate toata ziua, după ce au aflat că res­pec­tivul nu a fost primit acasă pe motiv de în­șelat. Așa că omul nos­tru a fost nevoit să gă­sească un acoperiș deasupra capului, dar nu a avut și haine de schimb. Fiind luat prin surprindere, el a avut curajul să meargă la birou în halul ăla. Iar colegii, răi, s-au distrat pe seama lui.

 

Șușotesc gurile rele că la o unitate de pe la noi se fură ca în codru din mâncarea celor ca­zați acolo. Zvonerii au aflat și acum po­ves­tesc prin târg că fie­care angajat pleacă zilnic acasă cu câte un pachet cu mâncare, fiecare cu ce poate. Cârcotașii susțin că și cine conduce de­par­ta­mentul respectiv face la fel. Totul, în detri­men­tul celor care vin acolo cu probleme. Oa­meni răi, cei care fură mâncarea!
Zvonerii se întreabă până unde merge ne­sim­țirea unora, să poa­tă fura mâncarea celor cu probleme și asta în fiecare zi. Vă dați sea­ma cu cât mai rămân cei bolnavi?

AddThis Website Tools
Mesagerul Hunedorean

Recent Posts

BÂRFE, ZVONURI, ADEVĂRURI

Au aflat zvonerii și po­vestesc acum prin târg că un purtător de halat alb a…

20 de ore ago

Bulina albă

Angelica Georgeta Tomuța, directorul AJOFM Hunedoara Pentru că a organizat ca la carte conferința de…

21 de ore ago

Bulina neagră

E.C., din municipiul Petroșani Pentru că a fost trimis în judecată pentru tentativă de omor.…

21 de ore ago

Crișcior: Sobe noi, cu bani de la stat, prin Programul „Rabla pentru sobe”

Magdalena Șerban Programul „Rabla pentru sobe”, prin care locuitorii din 27 de județe montane vor…

21 de ore ago

Simeria. Tânăr băut și drogat, acuzat că și-a bătut mama

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Deva și victima agresiunii au cerut instanței emiterea unui…

21 de ore ago

Doi soți și-au bătut și jefuit o cumnată

Cei doi tâlhari, soț și soție, au fost trimiși de soțul victimei s-o urmă­rească și…

21 de ore ago