Trei medalii la Cupa viitorului

11 stire 1 gimnasticaGimnasta Abigail Condrei, de la CNS „Cetate” Deva, a obţinut trei medalii la prima competiţie din cariera ei, Cupa „OMV Petrom”, care s-a încheiat ieri, la Constanţa, şi a aliniat la start 167 de fetiţe de la 12 cluburi. Sportiva, antrenată de Gina Gogean şi Cristinel Micu şi de coregrafa Mădălina Susan, s-a clasat pe locul trei la individual compus, a fost a doua la paralele şi a obţinut medalia de bronz la bârnă. Clubul din Deva a fost reprezentat în concurs de 20 de mici gimnaste care se pregătesc în cadrul programului „Ţară, ţară vrem campioane”. Micuţele gimnaste de la care se aşteaptă să asigure viitorul acestui sport în România le-au avut ca adversare pe celelalte fetiţe selecţionate în cadrul programului susţinut de OMV Petrom şi care se antrenează la cluburile sportive din Bucureşti (Steaua, Dinamo, CSS2), Oneşti, Timişoara, Constanţa, Focşani, Arad, Bârlad, Focşani şi Galaţi. „Cupa OMV Petrom” a avut ca obiectiv testarea abilităţilor dobândite de la începutul programului de pregătire şi până în prezent.