Sport week-end

15 octombrie 2010 | Adauga un comentariu

Handbal / Liga Naţională feminină / Derby-ul suferinţei: etapa a VI-a, duminică, 17 octombrie, ora 18.00, Sala Sporturilor din Deva: Cetate Devatrans /locul 12 cu 2 puncte vs Universitatea Reşiţa (locul 14 – ultimul, cu zero puncte). Intrarea liberă.
Fotbal / Liga a II-a, seria vest, etapa a VIII-a, sâmbătă, 16 octombrie, ora 11.00: FC Silvania – FC Bihor; Unirea Alba Iulia – CS Mioveni; UTA Arad – ACU Arad; FC Argeş – Voinţa Sibiu; Alro Slatina – Arieşul Turda; Mureşul Deva – Gaz Metan CFR Craiova; CSMU Poli Iaşi  – Petrolul Ploieşti; Minerul Lupeni – CSM Rm. Vâlcea – anulat.
Fotbal / Liga a III-a, seria a V-a, etapa a VIII-a, vineri, 15 octombrie, ora 15.00: Unirea Sânnicolau Mare – Bihorul Beiuş; Millenium Giarmata – ACS Recaş; FC Timişoara II – FC Şcolar Reşiţa; National Sebiş – Luceafărul Oradea; CFR Simeria – FC Hunedoara; Gloria CTP Arad – Termo Dr. Tr. Severin; Nova Becicherecul Mic şi Auto-catania Caransebeş – stau.
Fotbal / Liga a IV-a: etapa a VIII-a, sâmbătă, 16 octombrie, ora 11.30: Dacicus Orăştie – Aurul Brad; Club Jiul Petroşani – Victoria Călan; Zarandul Crişcior – Universitatea Petroşani; Minerul Aninoasa – Retezatul Haţeg; Inter Petrila – CNS Cetate Deva; Minerul Uricani – Aurul Certej; CS Vulcan – Metalul Crişcior; Gloria Geoagiu – FC Hunedoara II.
Fotbal / Liga a V-a, Liga V, Zona  Brad, etapa a VI-a, duminică, 17 octombrie, ora 16.00: Unirea Şoimuş – Sprint Luncoiu de Jos; Mureşul Brănişca – Şoimul Băiţa (ora 13.30); Recolta Bucureşci – Unirea Buceş; Santos Boz – Ponorul Vaţa; Voinţa Vălişoara – stă.
Fotbal / Liga a V-a, Zona Mureş – Poiana Ruscăi, etapa a  VI-a, duminică, 17 octombrie, ora 16.00: Streiul Simeria Veche – Unirea Veţel; Goanţă Ghelari – CFR II Simeria; CS Ghelari – Dacia Boşorod; Berianul Beriu – Real Sântandrei; Agrocompany Băcia – Silva Miracol Hărău (ora 12.00); Minerul Teliuc – Cerna Lunca Cernii.   
Fotbal / Liga a V-a, Zona Valea Streiului – Haţeg, etapa a VI-a, duminică, 17 octombrie: Sargeţia Bretea Română – Streiul Baru Mare (ora 15.00); Roben Haţeg – Unirea General Berthelot 8ora 11.00); AS Sântămăria Orlea – Retezatul Râul de Mori (ora 11.00); Măgura Pui – Cetate Răchitova (ora 15.00); Narcisa Sălaşul de Sus – stă.

Publicat in: Sport


Scrie un comentariu

Protected by Webpro.ro
Citește articolul precedent:
Asociaţia „Avicenna”, o idee bună, în vremuri rele

Vor să scoată bani şi din piatră seacă. Ca să contracareze greutăţile financiare, medicii de la Spitalul Municipal Vulcan au...

Edilii din Zam se luptã cu criza

Reducerile de cheltuieli, reducerile salariilor şi strângerea din ce în ce mai tare a pungii bugetare îngreunează tot mai mult...

Vochiţoiu s-a decis: nu mai candideazã!

După ce a pierdut de două ori alegerile pentru funcţia de primar, ultima oară cu brio, preşedintele PSD Petroşani, Haralambie...

Închide