FlashSport

Mai multe goluri decât minute

Handbalistele de la Cetate Deva au obţinut a treia victorie din actualul sezon al Ligii Naţionale, învingând, aseară, la Deva, pe penultima clasată, HCM Buzău, cu scorul de 34-31 (19-15). Echipa antrenată de Alexandru Weber a condus ostilităţile din primul până în ultimul minut, însă verdictul a stat sub semnul întrebării până la final, întrucât HCM Buzău a luptat cu disperare până la ultimul fluier al arbitrilor. Dincolo de victorie, Cetate a rămas restantă la calitatea jocului. Meciul a fost de un slab nivel, ambele echipe fiind deficitare pe faza defensivă, cheia jocului modern, dovadă că s-au marcat mai multe goluri (65) decât minutele regulamentare de joc (60).