În Liga a cincea marchează şi portarii

Întrecerea din Liga a V-a a judeţului Hunedoara, eşalonul inferior din fotbalul judeţean, este extrem de spectaculoasă, chiar dacă aici totul se face de plăcere.
Aşa a fost şi în ultima etapă disputată în Liga a V-a de fotbal Hunedoara, cea de-a XIX-a. Liderul competiţiei, Măgura Pui, a reuşit un scor de maidan, câştigând, pe teren propriu, cu 11-0, în faţa celor de la Agrocompany Băcia, după 4-0 la pauză, într-un meci în care a marcat şi portarul gazdelor, Militaru, iar Mailat şi Lupulescu au înscris, fiecare, de patru ori, ultimul punctând doar în repriza secundă. În schimb, a doua clasată, Zarandul Crişcior, a reuşit un meci de senzaţie pe terenul celor de la Unirea General Berthelot, o echipă cu pretenţii la clasarea pe podium, reuşind să învingă cu 3-2. (N.Gavrea)