Iluzii deşarte

Speranţele antrenorilor de la Mureşul Deva, Dan Ardelean (foto), Ellek Szemelly şi Cristian Zaiaţi, ca echipa lor să scape neînvinsă în partida din deplasare cu FC Bihor, s-au dovedit simple iluzii. Aflată în cursa pentru promovare, echipa orădeană a tranşat soarta partidei în favoarea sa, încă din prima repriză, şi a câştigat la două goluri diferenţă (2-0). Scorul a fost deschis de Mărkuş (min. 6), care a reluat cu capul în plasă lovitura liberă de la mijlocul terenului executată de Coroian. Acelaşi jucător a stabilit rezultatul final în minutul 42, cu un lob elegant peste portarul devean Pîrvu. (C. Marinuţ)