Stiri

FC Hunedoara, start cu dreptul

04 stire 2 mitrica

Noua echipă a Hunedoarei, care îi are ca fondatori pe Mircea Lucescu, Ioan Andone şi municipiul Hunedoara, a câştigat primul meci amical din istoria clubului. Cu un lot format exclusiv din jucători sub 21 de ani, FC Hunedoara, antrenată de Nelu Mitrică (foto) a câştigat, miercuri seara, cu 2-1, partida disputată în compania echipei Minerul Teliuc. Primul gol al hunedorenilor a fost marcat de Varadi, în minutul 24, iar golul victoriei a fost reuşit de Muntean (min. 82), la două minute după ce un jucător de la Minerul fusese eliminat. La partidă au asistat şi iniţiatorii înfiinţării echipei, consilierii locali Mihai Leu şi Dan Bobouţanu.