CS Hunedoara a pierdut şi returul cu Unirea Alba Iulia

Gruparea de pe Cerna a cedat în faţa divizionarei terţe, Unirea Alba Iulia, scor 2-4, în returul „dublei” amicale, meci jucat la Hunedoara. Scorul a fost identic ca şi la Alba Iulia, oaspeţii întorcând rezultatul după ce au fost conduşi cu 2-1.

Au condus, dar au fost învinşi
Trupa lui Adorian Himcinschi a deschis scorul prin I. Grozav, dar la pauză, rezultatul a fost egal, 1-1, Marcu egalând pentru gazde. În partea secundă, Apachiţei a adus pe CS Hunedoara în avantaj, însă Selagea, de două ori, şi Giurgiu, au întors scorul, stabilind rezultatul final la 4-2 pentru Unirea Alba Iulia. Antrenorul hunedorenilor, Mircea Alic jr., i-a trimis în teren pe Cobliş – Ionicescu, Daisa, Şumuţiu, Mercurean – Bloj, D. Creciunesc, Simionov, Stan – Marcu, Popa, după pauză intrând Paşca, Jurcă – Apachiţei, Scorobete, Baban, Herci, Casoni, Cociş, Lehel.

Avertisment pentru jucători
Tehnicianul alb-albaştrilor a spus că a văzut o schimbare în bine în jocul formaţiei sale, faţă de ultimele două amicale, dar îşi avertizează elevii că nu au locul garantat în echipă. „Am avut o evoluţie mai bună faţă de meciul tur cu Alba Iulia şi faţă de duelul cu Deva. Mai avem însă de muncă. Lotul nu e definitivat 100 la sută, mai pot interveni modificări. Putem renunţa şi la jucători care au semnat deja contractul dacă nu sunt mulţumit de randamentul lor”, a spus Alic jr. Până la începerea sezonului în Liga a IV-a, CS Hunedoara va mai juca o partidă amicală, cu Retezatul Haţeg şi posibil un meci din Cupa României, faza judeţeană. (Ovidiu Mănăstire)

Sursa foto: Ziarul Unirea