FlashSport

BREAKING NEWS. Autobergamo Deva este noua campioană a României la futsal

autobergamo-cityus-680x365      Autobergamo Deva este noua campioană a României la futsal. În această seară echipa deveană a învins, în meciul al treilea din play-off, cel decisiv, cu scorul de 7-2 (1-2),pe campioana en-titre City’Us Târgu Mureş. Golurile noii campioane au fost marcate de Sebastian Mateescu în prima repriză, şi în cea de a doua repriză de către Cristi Matei (3 goluri), Florin Matei (două goluri) şi Alin Paul, un gol.

Reamintim că în primul meci din play-off, disputat pe 2 iunie la Târgu Mureş, City’Us s-a impus cu 7-6. În meciul al doilea, jucat pe 9 iunie la Deva, Autobergamo şi-a luat revanşa în echipei din Târgu Mureş, învingând cu scorul 5-2. Iar, azi, joi, în meciul al treilea, disputat tot în Sala Sporturilor din Deva, când s-a jucat cu trofeul pe masă, deoarece se decidea campioana, Autobergamo s-a impus clar, cu scorul de 7-2, devenind noua campioană a României la fotbal de sală. (Mircea Crivăţ)

2 comentarii la „BREAKING NEWS. Autobergamo Deva este noua campioană a României la futsal

• sa ne spuna si noua cineva, poate chiar dl popa dorin, de ce a desfiintat reprezentanta fiat din deva …