Stiri

Atac eficient, defensivă visătoare

Echipa CFR Simeria (Liga a III-a) a remizat, scor 3-3, ieri, pe terenul echipei Naţional Sebiş, în al doilea meci amical susţinut în cantonamentul de la Moneasa, după acel 3-3 cu ACU Arad, de duminică. Feroviarii au avut avantaj de un gol după prima repriză, prin reuşita fundaşului central Ionuţ Buta. CFR a avut avantaj de două ori şi după pauză, prin golgheterul Daniel Dăscălescu (scor 2-1) şi Pepenar (3-2), dar de fiecare dată a fost egalată. „Mă îngrijorează evoluţia echipei. Ne descurcăm în atac, dar avem probleme în apărare“, a spus antrenorul Sorin Cornea.