Al treilea eşec consecutiv

Echipa de fotbal Minerul Lupeni traversează un moment greu, elevii lui Ionel Augustin (foto) înregistrând trei înfrângeri consecutive, două în campionat şi una în Cupa României. Sâmbătă, „lupii negri” au fost simpli mieluşei, în deplasare la ACU Arad, cu scorul de 1-0. Formaţia din Vale a fost învinsă în ultimele minute de prelungire. Meciul a fost unul slab, ambele echipe oferind o partidă mediocră, cu puţine faze de poartă. Minerul Lupeni a fost bătăioasă doar o repriză, pentru că în cea de-a doua, a cedat din punct de vedere fizic. Cu toate că un rezultat de egalitate ar fi fost mai echitabil, gazdele au fost mai insistente pe final şi au reuşit ceea ce şi-au propus, să câştige. (C. Marinuţ)

One thought on “Al treilea eşec consecutiv

• dupa cele comentate la radio timisoara, in direct, nu a fost deloc vorba de un meci slab. deci?