„Călcaţi” de Dacia

FC Hunedoara a suferit primul eşec în meciurile amicale din această iarnă, fiind învinsă cu scorul de 2-0 de Dacia Mioveni (locul 3 în Liga secundă), într-o partidă disputată, ieri, pe terenul sintetic de la Salonta. Dacia a deschis scorul prin Lircă din lovitură de la 11 metri (minutul 43) şi şi-a majorat avantajul prin Săndulescu (45). „Am pierdut, dar antrenamentul a fost foarte bun. Noi am avut un gol anulat pentru ofsaid la Sakic în minutul 47 şi un penalty neacordat, când Şandor (min. 50) a fost faultat în careu, după ce a scăpat singur cu portarul”, a spus Ionel Danciar, organizator de competiţii la gruparea alb-albastră. Antrenorul Ioan Petcu a folosit următorii jucători: Băeşu (70 Apostol) – Urdă, Tesic (46 Sabou), Geacă (46 Creţu), Roiu – R. Cristian, Todea, Ilaş, Trăşcan (70 Păcurar) – Ban (46 Sakic), Şandor (70 Păun). FC Hunedoara va juca, mâine, la plecarea din cantonamentul de la Băile Felix, la Arad, cu UTA.